Do pogodynki dodane zostało informowanie o opadach wciągu ostatnich 24 godzin. Do pomiarów temperatur, wilgotności i ciśnienia zostały dołożone
wizualizacje graficzne ich dobowego przebiegu w postaci wykresów. Pomiar Temperatury zewnętrznej i wilgotności będzie na wykresach wyświetlany w formie 4 linii. Odczyt z moich czujników z ostatniej doby i z poprzedniej doby i tak samo odczyty ze stacji meteorologicznej. Ciśnienie, wiatr i opady będą pobierane ze stacji. Wiatr i opady nie będą rejestrowane, będą jedynie wyświetlały bieżące wskazania.Ciśnienie i Wilgotność będą i częściowo już są rejestrowane a wyniki trzymane są w bazie 48 godzin. Jeżeli chodzi zaś o temperatury to nie określiłem jeszcze dokładnego czasu przechowywania wyników ale sądzę, że będzie to okres około tygodnia.

 Póki jeszcze mieszkanie nie istnieje można obejrzeć jedynie wykresy z „ukradzionych” danych ze stacji meteorologicznej UMK 🙂 Wykresy są wyświetlane przy pomocy JpGraph.

Jak znajdę chwilę. Dopiszę do temperatur moduł „rekordów”, tj. ekstremalnych pomiarów  każdego czujnika (najniższą i najwyższą zarejestrowaną przez dany czujnik temperaturę).

Udało mi się zorganizować 2 układy DS2438 także jak pisałem wcześniej wilgotność zewnętrzną i wilgotność salonu będzie również mierzona przez 1-wire.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting