O mnie

Po blisko 20 latach przygód z programowaniem postanowiłem zacząć pisać bloga. Mam zamiar dzielić się tu z Wami wiedzą jak i głębokimi przemyśleniami. Przez te wszystkie lata przewinęło się mnóstwo języków programowania. Początki były pamiętam trudne, gdyż nie miałem dostępu do internetu. Wiedzę zdobywałem z czasopism i stron www dostarczanych na płytach CD z miesięcznikami 🙂

Począwszy od szkolnego Pascala i Delphi’ego, przez C++ gdzie poznałem całą logikę i podstawowe reguły programowania, LUA przy programowaniu inteligentnych domów opartych o bezprzewodowy system Fibaro, kończąc na językach webowych. Dużo i długo pisałem w PHP w połączeniu z mySQL. Stworzyłem w 2012 swój własny CMS, który klienci zachwalali za jego niewyobrażalną potęgę a głównie prostotę. Idealny do prostej strony wizytówki.

Od zawsze uwielbiałem informatykę i wszystko co związane z komputerami. Wliczając w to gry, a najwięcej czasu „zmarnowałem” na miłość moich młodzieńczych lat: Ultima Online – jak mnie ta gra wkręciła… Po całonocnej zabawie, kładłem się spać na 15 minut i do szkoły. Wiem bardzo to odpowiedzialne 😛

Skończyłem liceum o dumnie nazwanym profilu: matematyczno-fizyczny z rozszerzonym programem nauczania informatyki. Początki programowania miałem już za sobą więc programowanie w szkole było dla mnie wręcz banalne. Powiem nieskromnie, że wszystkie zadania robiłem w mgnieniu oka. Matura ustna z informatyki zaliczona na celujący.

Po liceum, krótki rozdział w serwisie komputerowym w małej rodzinnej firmie. Gdzie zajmowałem się głównie składaniem nowych komputerów, reinstalacją windows’ów i serwisem kas fiskalnych. Jednak sprawy hardware’owe to nie było to co mnie kręci.

Później studia w WSB na kierunku informatyka w biznesie. Kolejne szlify z szeroko rozumianej informatyki: sieci, bazy danych, excel. Niestety programowania za dużo nie było, praktycznie w ogóle nie było.

Przez 5 lat prowadziłem własny sklep internetowy. Pierwsze 3 lata sklep oparty na wysłużonym oscommerce. Później migrowaliśmy na presta 1.7. Całkowita obsługa informatyczna po mojej stronie. Od backendowego programowania integracji z zewnętrznymi systemami po szablon na froncie.

Aktualnie siedzę we front endzie. HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript. W firmie, w której pracuję obsługuję sklepy na skrypcie PrestaShop. Pracę zespołową nad projektami ułatwia nam GitLab. Nakreśliłem, pokrótce z jakimi technologiami mam na co dzień do czynienia.

W międzyczasie przymierzam się do startu w popularne w dzisiejszych czasach biblioteki i frameworki takie jak Angular, React.js czy Vue.js. i powiązane z tym ściśle technologie jak np. node.js bez których ciężko będzie z wymienionymi wcześniej frameworkami.

Profesjonalny Hosting