Kolejna nowość do testów od firmy Zamel. Moduł podwójnego łącznika z pomiarami prądu mROW-02. Bardzo małe i poręczne urządzenia z potężną mocą :). Jest to kolejny moduł producenta, który oprócz bezpośredniego połączenia z chmurą Supla umożliwia sterowanie i wysyłanie danych do lokalnego brokera MQTT.

Budowa i wygląd mROW-02

Na początek sesja zdjęciowa i porównanie modułu z innymi dostępnymi na rynku. Jak widać nowa obudowa Zamel’a jest bardzo zgrabna i może walczyć o podium w kategorii rozmiar :). Otrzymany egzemplarz to wersja testowa rozesłana do forumowiczów w związku z tym nadruk nie jest jeszcze dopieszczony. Sama obudowa ze względu na zupełnie nową formę jest jeszcze nie do końca spasowana, przez co wydaje się delikatna. Kruchość konstrukcji potwierdzają wpisy kolegów na forum supli, którzy uszkadzają moduł przy próbie upakowania go z przewodami w puszcze.

mROW-02 podłączenie do HomeAssistant przez lokalnego brokera MQTT

Moduł ten tak samo zresztą jak Supla MEW-01 podłączony został do systemu automatyki za pośrednictwem protokołu MQTT. Przy pomocy tego protokołu podłączam wszystkie moduły jakie mają tą możliwość – urządzenia supla i wszystkie moje DIY na ESP. Dzięki czemu minimalizuję ilość niezbędnych integracji do absolutnego minimum.

mROW-02 jako sterownik fontanny

W mojej instalacji sterownik ten został wykorzystany do obsługi pompki fontanny, jej podświetlenia i pozostałego oświetlenia dekoracyjnego na balkonie. Oświetlenie dekoracyjne włącza się automatycznie po zmroku fontanna uruchamiana ręcznie.

Plan docelowy jest taki, żeby fontanna też była automatycznie uruchamiana przy pomocy czujnika ruchu po wyjściu na balkon. Niestety muszę najpierw zrobić system kontroli poziomu wody w fontannie aby uniknąć sytuacji, w której odpali się silnik bez wody w fontannie. Czujnik ruchu miałby też sterować lampami przy drzwiach sterowanymi przez inny moduł od Supla DIW-01. Lampy będą się zapalały po zmroku na 10% mocy a po wykryciu ruchu rozjaśniane do 100% mocy.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

1 thought on “Miniaturowy dopuszkowy Supla mROW-02 od Zamel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting