PhoneGap to projekt, dzięki któremu można pisać aplikacje na androida i inne mobilne systemy operacyjne przy pomocy języków internetowych HTML/CSS i JavaScript.

Co mieć musimy by rozpocząć (ANDROID):
– środowisko programistyczne Eclipse + plugin Android Development Tools (ADT)
Android SDK ( w dostępnej tutaj paczce SDK jest Eclipse z ADT )

Dodtakowo potrzebne są jeszcze 2 rzeczy, o których nie piszą w instrukcji:
– Java SDK – JDK 
Ant Apache

Jak już wszystko mamy pościągane i poinstalowane postępujemy według instrukcji dostępnej tutaj.

Reszta to już pisanie aplikacji w HTML 🙂  Zauważyłem że nie trzeba wszystkiego pchać do aplikacji. Można zrobić np. przycisk nieprzekierowujący na jakąś stronę. Tak właśnie ja zrobiłem. W końcu w zamyśle będzie u mnie w mieszkaniu router z serwerem, który będzie obsługiwał wszystkie funkcje. Jedyne co będę musiał zrobić to przygotować mobilną, przeglądarkową wersję myHome. Sama aplikacja będzie jedynie odpowiadała za to żeby sprawdzić czy jestem w domu ( czy może się połączyć z lokalnym serwerem ) czy też nie. Jeżeli nie to dostępna będzie jedynie opcja wyświetlenia aktualnych warunków pogodowych z zewnętrznego serwera.

Podsumowując.
Dla mnie rewelacyjne narzędzie, które na pewno pomoże mi zrealizować mój projekt.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting