Nie jestem purystą. Nie jestem osobą fanatycznie dbająca o poprawna polszczyznę. Zdarza mi się dosyć często sięgać po „środki stylistyczne” zwane inwektywami…

W którejś z mądrych książek o rozwoju, którą kiedyś przeczytałem lub przesłuchałem, autor kazał uczyć się co tydzień nowego słowa, żeby poszerzyć swój zasób słów a jednocześnie trenować nasz głodny wiedzy mózg 🙂

Doszło do tego, że przy czytaniu lub słuchaniu jakiejś publikacji, za każdym razem kiedy usłyszałem nowe słowo, a takie słowa w książkach o psychologi czy rozwoju osobistym pojawiają się co chwilę, natychmiast leciała notka do evernota. Po powrocie do domu dopisywałem do hasła wyjaśnienie ze słownika.

Powstała w ten sposób bardzo fajna lista ciekawych słów, którą sobie raz na jakiś czas przeglądam, utrwalając tym samym wypisane na niej słowa.

Jako, że lista ta leży ukryta pomiędzy moimi notatkami w evernocie i nikt z zewnątrz nie ma do niej dostępu, pojawił się w mojej głowie pomysł aby się nią z wami podzielić. Zgodnie z wytycznymi postaram się raz na tydzień „mądre” słowo opublikować.

Będę każdy wpis tagował tagiem „mądre słowa” dzięki czemu będzie można sobie zawsze podejrzeć aktualną listę. Zaczynamy. Oto pierwsze hasło:

cecha osobowości polegającą na tendencji do kierowania swojej percepcji i działań do wewnątrz – na własne myśli i emocje

introwertyzm

Słowa powiązane: introwertyk, introwertyczny, introwersja

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting