Przy wgrywaniu dużych baz, wgranie jej w całości przez phpMyAdmin jest praktycznie niewykonalne. Z pomocą przychodzi nam jednak SSH.

W celu wykonania takiego importu bazy danych MySQL przy pomocy konsoli do utworzonej wcześniej bazy danych należy wgrać kopię bazy w formacie *.sql na serwer na którym stoi serwer mysql. za pomocą FTP (polecam FileZilla) lub menadżera plików dostępnego w Panelu Klienta

Odpalamy np. Putty aby nawiązać bezpieczne połączenie przez SSH. Użyj polecenia cd sciezka/ aby przejść do folderu gdzie znajduje się plik *.sql z naszą bazą. Przy pomocy programu mysql służącego m.in. do importu baz danych wykonać polecenie:

mysql  --user użytkownik_bazy -p nazwa_bazy < importowany_plik.sql

Teraz pozostaje tylko czekać aż baza się wgra. Po zakończeniu importu nie pojawi się, żaden komunikat. Zacznie jedynie mrugać kursor konsoli 🙂

 zcat baza2420.sql.gz | mysql -u phpmyadmin -p myDB

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting