Dużo czasu spędziłem na poszukiwaniu informacji jak w tło dashboard’u wgrać własne tło. Nie wiem może wpisywałem złe frazy ale, żadnej konkretnej informacji jak dokładnie to zrobić. Każdy wstawiał kawałek kodu do wklejenia do yaml’a gdzieś do Home Assistant’a, ale nigdzie nie pisali gdzie go użyć. Jako początkujący użytkownik platformy miałem z tym sporą zagwozdkę, nie było dla mnie to tak oczywiste jak dla większości odpowiadających w różnych zakamarkach internetu. W końcu znalazłem zakładkę do edycji YAML’i dla całego dashboard’a:

Home Assistant Edycja YAML

Wkleiłem kod w odpowiednie miejsce i mogę się cieszyć swoimi spersonalizowanymi kartami z cudownymi, nowoczesnymi tłami :). Najfajniejsze jest to, że przewidziano oddzielną definicję tła dla każdej karty. Dzięki tej funkcji mamy jeszcze lepsze możliwości personalizacji naszych interfejsów.

Edycja pliku konfiguracyjnego YAML karty
[...]
views:
 - background: >-
   center / cover no-repeat
   url("https://192.168.1.110/myhome/images/gfx_bckg_3.jpg") fixed
  title: Home
  icon: 'mdi:home-assistant'
  cards:
   - type: 'custom:clockwork-card'
    locale: pl-PL
    entity: sensor.date_time_iso
    other_time:
     - America/New_York
     - Australia/Sydney
     - America/Los_Angeles
[...]

Mam nadzieję, że chociaż jednej osobie moja krótka notka się przyda i pozwoli zaoszczędzić kilka godzin życia. Ja osobiście dałbym wiele żeby trafić kilka dni temu na artykuł o podobnej treści 😛

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting