Każdy programista siedzący przy kodzie kilka, kilkanaście godzin na dobę, wpatrując się w ekran monitora wie co zrobić, żeby oczy w nieoczekiwanym momencie nie odmówiły posługi. Dobrej klasy monitor i edytor kodu z ciemnym tłem to bezwzględne minimum. Często jednak zapominamy o tym, że bardzo istotne jest to jakiej czcionki w swoim edytorze kodu używamy. Źle dobrany font może bardzo męczyć oczy przy samym pisaniu a nie mówiąc już o samym szukaniu błędów składni.

Z myślą o programistach Microsoft stworzył dedykowaną pod Visual Studio Code i Terminal czcionkę o nazwie Cascadia Code. Czcionka już jest dostępna, można ją bez problemu pobrać bezpośrednio z repozytorium GitHub. Czcionka udostępniana jest na zasadach open-source.

Jest to czcionka o stałej szerokości, nie jest wyjątkowo atrakcyjna ale jest jedna rzecz, która wyróżnia ją spośród pozostałych fontów monospace – obsługa ligatur, czyli znaków łączonych. Dzięki systemowi łączenia znaków nasz kod staje się czytelniejszy i łatwiejszy w interpretacji.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting