Projektuję płytkę pod bardziej profesjonalną wersję adaptera, opartą o układy: MAX232 i DS2480B. Początkowo chciałem dołożyć do projektu układ „tłumaczący” USB>RS232 (FDTI232 lub PL2303) żeby mieć wszystko razem.

Adaptrer 1-wire - DS2480B - MAX232

Stwierdziłem jednak po rozebraniu mojego adaptera z allegro, przylutowaniu do niej kilku kabelków i wyprowadzeniu TxD, RxD, GND i +5, że nie ma to większego sensu. Układy te mają bardzo wąsko zrobione wyprowadzenia i mogę ze swoimi umiejętnościami nie podołać. Wszystko planuję zamknąć w zgrabnej obudowie (Z24) „ozdobić” 4 diodami sygnalizującymi stany TxD, RxD, 1wire i zasilania.

Obudowa Z24

Na zewnątrz obudowy wyprowadzone zostanie również gniazdo RJ45. Mam nadzieję, że ta konstrukcja pomoże mi pozbyć się problemów z zewnętrznym zasilaniem dla układów innych niż DS18B20.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting