Od blisko dwóch lat mocno interesuję się rozwojem osobistym. Dużo czytam, słucham audiobooków lub podcastów. Dziś w jednym z podcastów Mirosława Zelenta (Pasja informatyki) usłyszałem o teście określającym typ osobowości MBTI.

pary parametrów mbti

MBTI (ang. Myers-Briggs Type Indicator) jest to test psychologiczny służący do określenia typu osobowości. Jest rozszerzoną koncepcją ośmiu typów osobowości Carla Gustava Junga, który zauważył, że ludzie mają preferencje dotyczące kierowania ich energii, sposobu zbierania informacji i podejmowania decyzji. Isabel Briggs Myers razem z mamą Katherine Cook Briggs rozwinęły pomysł Junga i dodały czwarty wymiar opisujący nastawienie do świata zewnętrznego.

macierz typów osobowości

Z ciekawości i chęci poznania swojego typu od razu poleciało do wujka googla zapytanie „mbti test”, pierwsza pozycja z wyników a po 15 minutach i kilkunastu pytaniach miałem odpowiedź.

INFP (ang. Introverted Intuitive Feeling Perceiving) Introwertyk – jak to przystało na programistę. 🙂 Intuicyjny – zgadza się. Uczuciowiec – momementami za bardzo. Obserwator – zdecydowanie. Byłem w ciężkim szoku, że wynik testu wyszedł tak dopasowany. Podekscytowany wysłałem małżonce linka do testu z informacją, żeby w wolnej chwili też zrobiła sobie test.

ESFJ (ang. Extraverted Sensing Feeling Judging) – Ekstrawertyk Percepcjonista Uczuciowiec Sędzia. Okazało się, ze zgodnie z tym co przypuszczałem małżonka posiada typ osobowości całkowicie różny od mojego. Dlatego też tak dobrze się uzupełniamy, pomimo tego, że często mamy zupełnie inne zdanie. Jak to mówią – przeciwieństwa się przyciągają 🙂

Wiecej o typach osobowości MBTI znajdziesz w internecie. Chociażby na wikipedii. Mam nadzieję, że Ciebie tak samo jak mnie temat zainteresował.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting