Po dłuższej przerwie, przyszedł czas coś napisać 🙂
Przedwczoraj wpadł mi w ręce zupełnie przypadkiem taki oto wynalazek:

Terminal WYSE VX0 Thin Client z procesorem 800MHz, 128MB ramu i tyle samo pamięci flash. Maszyna zasilania napięciem 12V i prądem 4A pobiera około 50W. Jest to analogiczne urządzenie do HP t5710, o którym już kiedyś napominałem. Komputery tego typu nie posiadają żadnych dysków ani napędów a jedynie pamięć flash. Procesor chłodzony jest jedynie radiatorem. Nie ma w nim żadnego wydającego dźwięki  podzespołu, chodzi praktycznie bezszelestnie.
Zamówiłem na allegro odpowiednią taśmę i jak tylko do mnie dotrze będę podłączał do niego dysk 2,5” o pojemności 20GB i spróbuję uruchomić na nim jakiegoś linuxa.

3 porty USB sprawiają, że można to urządzenie wykorzystać do kilku czynności. Po uruchomieniu linuxa w pierwszej kolejności będzie instalowane owfs i zobaczymy czy poradzi sobie z moim adapterem 1wire. Jeżeli tak to już wiadomo co zajmie się obsługą wymienionej wcześniej magistrali 🙂
Następnie pomyślę o jakiejś płytce z przekaźnikami, ale to już w dalszym terminie.

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting