W pracy dostałem do użytku monitor ultra-panoramiczny 34” o rozdzielczości 3440×1440 i co zdecydowanie odbiega od proporcji 16:9 standardowo stosowanych.

Ustawienie fajnej tapety na dużym monitorze skutkowało ściśnięciem tapety na ekranie laptopa. Zacząłem się zastanawiać czy w Windows 10 można ustawić 2 różne tapety na 2 monitorach. Na szczęście okazało się że tak 🙂

Naciśnij klawisze win+x i wybierz Wiersz polecenia (administrator). W wierszu poleceń wpisz:

 control /name Microsoft.Personalization /page pageWallpaper

Odpali ci się taki sam panel do ustawień monitorów jak w systemie z tą różnicą, że klikając prawym przyciskiem myszy w grafikę będzie można wybrać monitor do którego tapeta ma być zastosowana.

Minusem tego rozwiązania jest to, że Windows 10 nie trzyma chyba tego nigdzie w pamięci i nie jest na stałe przypisane do wszystkich dodatkowych monitorów i odłączenie i podłączenie HDMI skutkuje wyrównaniem tapet. Także każdy dzień w pracy muszę zaycznać od ustawienia tła na dodatkowym, „pokazowym” monitorze 🙂

Tags :

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting