Na pierwszy rzut kupiłem czujnik uniwersalny UBS FGBS-001 (Universal Binary Sensor). Dzięki temu urządzeniu mogłem pobrać informacje od 2 czujników. Mam wiele pomysłów i tych UBS’ów wyląduje w mieszkaniu sporo, ale ten pierwszy obsłuży drzwi wejściowe. Jedno wejście zostało wykorzystane przez kontaktron drugie docelowo będzie obsługiwane przez mikro-styki umieszczone w zamkach i będą przekazywać informację o zaryglowaniu drzwi. Dodatkowo w późniejszym czasie przy drzwiach będzie zamontowany 2 UBS do przechwytywania dzwonka. Na drugie wejście nie mam jeszcze konkretnego pomysłu. Najprawdopodobniej podłączę tam czujnik ruchu. Poniżej wnętrze puszki 60x60mm z kontaktronem i czujnikiem temperatury DS18B20.

Dodatkową wręcz rewelacyjną funkcjonalnością modułu jest możliwość dokonywania odczytów z dallasowej magistrali 1-wire. Niestety z maksymalnie 4 czujników. Mimo wszystko sytuacja dla mnie idealna jako, że mam okablowane całe mieszkanie pod czujniki temperatur. Potrzebuję pomiary z 8-10 sensorów i jak czujniki będą pogrupowane po 4 na 2-3 UBS’ach nic złego się nie stanie. Topologia gwiazdy z max 4 czujnikami na każdym „ramieniu” mimo tego, że przypadkowa, zaprojektowana pod UBS’y 🙂

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting