Jeżeli chcę przygotować w przyszłości jakąś fajną aplikację do obsługi naszego mieszkania muszę się podszkolić nieco w programowaniu w java. Programowałem w c/c++, programuję w php także z taką javą nie powinno być problemu.

Rozpoczynamy od ściągnięcia środowiska programistycznego. W sieci polecają do tego Eclipse. Eclipse możemy pobrać stąd. Wybieramy paczkę „Eclipse IDE for Java Developers”.

Następnie pobieranie SDK, które znajdziemy na tej stronie.
Należy pobrać paczkę i rozpakować ją w miejscu, które na pewno zapamiętamy.

Po zainstalowaniu Eclipse, doinstalowujemy ADT Android Development Tools. Plugin ten odpowiada za wyświetlanie
opcji dotyczących Androida w Eclipse.
Po uruchomieniu Eclipse’a należy wejść w zakładkę „Help > Install New Software” Wybieramy opcję „Add” i podajemy parametry: w miejscu „Name” wpisujemy „ADT Plugin”, a jako „Location” podajemy adres http://dl-ssl.google.com/android/eclipse/.Instalujemy wszystkie paczki.

Następnie wybieramy zakładkę „Window > Preferences > Android” i jako „SDK Location” podajemy folder, do którego rozpakowaliśmy paczkę z SDK. Nastepnie należy kliknąć „Apply” i „OK”.

Gotowe. Teoretycznie mamy gotowy interfejs, nic tylko pisać programy 😛

Author : m4rlb0r0

Aktualnie siedzę we frontendzie. Na co dzień koduję HTML5, CSS3 (SASS) i JavaScript na potrzeby PrestaShop. Gdy zajdzie potrzeba nurkuję w backend do PHP i MySQL gdzie zaczynałem swoją przygodę z zaawansowaną developerką. Ciągły rozwój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalny Hosting